မတ္လမွာ ေမြးတဲ့ ကမၻာေက်ာ္ ဆယ္လီမ်ား

Image:IG/celebrities'

(၂၀၂၀) ခုႏွစ္ရဲ႕ တတိ္ယေျမာက္ လ မတ္ လကိုေတာ့  ေရာက္ရွိလာခဲ့ၿပီ။မတ္လမွာ ေမြးဖြားခဲ့တဲ့ ကမၻာ ေက်ာ္ ဆယ္လီေတြ အမ်ားႀကီး ရွိပါတယ္။Albert Einstein (March 14, 1879) ၊Johann Sebastian Bach (March 31, 1685) တုိ႔လို ကမၻာ ေက်ာ္ေတြ ေမြးတဲ့ လပါ။ဆယ္လီ အႏုပညာရွင္ ေတြထဲက မတ္ လမွာ ေမြးတဲ့ နာမည္ႀကီး တစ္ခ်ိဳ႕ကို ေဖာ္ျပ ေပးလို္က္ပါတယ္။

Justin Bieber

 

View this post on Instagram

 

Tour prep

A post shared by Justin Bieber (@justinbieber) on

Justin Bieber ကေတာ့ March 1, 1994 မွာ  ေမြးတာပါ။

Jessica Biel

 

View this post on Instagram

 

It’s time to go grab some cozy @gaiam pieces because… Baby it’s @kohls outside! (I’ll show myself out.) Link in my bio ☝#ad

A post shared by Jessica Biel (@jessicabiel) on

အေမရိကန္ မင္းသမီး Jessica Biel ကေတာ့ March 3, 1982  မွာ ေမြးတာပါ။

Ruby Rose

ၾသစ ေၾတးလ် ေမာ္ဒယ္  Ruby Rose ကေတာ့  March 20, 1986 မွာ  ေမြးတာပါ။

Olivia Wilde

 

View this post on Instagram

 

Thank you @radhikajones & @vanityfair & Director Bong for a perfect night.

A post shared by Olivia Wilde (@oliviawilde) on

အေမရိကန္ မင္းသမီး  Olivia Wilde ကေတာ့ March 10, 1984 မွာ ေမြးတာပါ။

Emma Willis

TV Presenter၊ Model Emma Willis  ကေတာ့  March 18, 1976  မွာ ေမြးတာပါ။

READ
'ရွက္တတ္ရင္ႏႈတ္ထြက္သင့္တယ္' ဆိုတဲ့ ေဝဖန္မႈေတြကို ျပန္လည္တံု႔ျပန္လိုက္တဲ့ ေနခန္႔မင္းသစ္

Eva Longoria

 

View this post on Instagram

 

Love this hair and makeup look from last night! Thank you @beautybyelan and @frankiepaynehair

A post shared by Eva Longoria Baston (@evalongoria) on

ၾသစ ေၾတးလ် မင္းသမီး  Eva Longoria ကေတာ့March 15, 1975 မွာ ေမြးတာပါ။

Lily Collins

မင္းသမီး၊ေမာ္ဒယ္၊စာေရးဆရာမ၊TV host Lily Collins ကေတာ့ March 18, 1989 မွာ ေမြးတာပါ။

Reese Witherspoon

 

View this post on Instagram

 

Sleep in. Coffee. Just a simple little 15-step skincare routine. Repeat. ‍♀️

A post shared by Reese Witherspoon (@reesewitherspoon) on

အေမရိကန္ မင္းသမီး ၊ထုတ္လုပ္သူ Reese Witherspoon  ကေတာ့ March 22, 1976 မွာ ေမြးတာပါ။

Jessica Chastain

 

View this post on Instagram

 

Good morning, Tuesday!

A post shared by Jessica Chastain (@jessicachastain) on

အေမရိကန္ မင္းသမီး Jessica Chastain ကေတာ့ March 24, 1977  မွာ ေမြးတာပါ။

Keira Knightley

 

View this post on Instagram

 

Good night…

A post shared by Keira Knightley ⌵ (@keiraknightleyofficialpage) on

ၿဗိတိန္ မင္းသမီး Keira Knightley ကေတာ့ March 26, 1985  မွာ ေမြးတာပါ။

Mariah Carey

အဆုိေတာ္၊ေတးေရး Mariah Carey က ေတာ့ March 27, 1970  မွာ ေမြးတာပါ။

READ
ဒါရုိက္တာ ၾကည္ျဖဴသွ်င္ ေျပာတဲ့ အ၀င္းရဲ႕ အေၾကာင္း..

Lady Gaga

 

View this post on Instagram

 

For @allure’s #AllureBestOfBeauty issue in @hauslabs

A post shared by Lady Gaga (@ladygaga) on

Lady Gaga ကေတာ့ March 28, 1986 မွာ ေမြးတာပါ။

Ed Skrein

 

View this post on Instagram

 

Happy 4 year anniversary to @deadpoolmovie Had the most fun making this one… ❤️L❤️

A post shared by Ed Skrein (@edskrein) on

Ed Skrein ကေတာ့ March 29, 1983 မွာ ေမြးတာပါ။

Céline Dion

Céline Dion ကေတာ့ March 30, 1968 မွာ ေမြး တာပါ။

Ref;wiki

SHARE