Follow လုပ္ထားသင့္တ့ဲ Instagram Fitness Model (၉)ေယာက္

Image : Models' IG

အခုေနာက္ပိုင္းမွာေတာ့ Body Fitness ပိုင္းကို လူေတြက ေတာ္ေတာ္ေလး လိုက္စားလာတာကို ေတြ႕ ရပါတယ္။ အလွအပ ေပၚမွာ ျမင္တဲ့ စံႏႈန္းေတြေတာင္မွ တျဖည္းျဖည္း ေျပာင္းလဲလာခဲ့ပါၿပီ။အရင္တုန္းကေတာ့ ၀၀ျပည့္ျပည့္ေ လးေတြ၊ အဲ့ဒီေနာက္မွာေတာ့ ပိန္ပိန္ပါးပါးေလးေတြ ၊အခုဆုိရင္ေတာ့ က်စ္လစ္က်န္းမာႀကံ႕ခို္င္တဲ့ Body မ်ိဳး က ပိုၿပီး ေရပန္းစားလာပါတယ္။က်စ္လစ္လွပတဲ့ Body အခ်ိဳးအစားမ်ိဳးကို ပိုင္ဆိုင္ထားလုိ႔ နာမည္ႀကီးေနတဲ့ Fitness Model ေလးေတြ ရွိပါတယ္။IG မွာေတာ့ သူတုိ႔ ေတြ ဟာ အရမ္းကို နာမည္ႀကီးပါတယ္။IG မွာ မလြတ္စတမ္း Follow လုပ္ထားသင့္တ့ဲ  Fitness Model (၁၀)ေယာက္ရွိပါတယ္။သူတုိ႔ ကေတာ့…

#Eva Andressa – @eva_andressa

 

 

View this post on Instagram

 

#tbt Querendo esse corpo novamente… pelo menos o abdômen, né? #divafitness #wbff #fitnessmodel #abs #EvaAndressa

A post shared by Eva Andressa (@eva_andressa) on

Eva Andressa ကေတာ့ ဘရာဇီးႏိုင္ငံက နာမည္ႀကီး bodybuilder တစ္ေယာက္ပါ။(၁၉၈၄)မွာ ေမြးဖြားသူပါ။ ကာယဗလမယ္ တစ္ေယာက္ျဖစ္တာေၾကာင့္ သူမရဲ႕ Body ကေတာ့ ေမာ္ဒယ္ဆိုတာထက္ အားကစားသမား တစ္ေ ယာက္ဘက္ကို ပိုေရာက္ပါတယ္။မိန္းကေလးထဲမွာေတာ့ တကယ့္ကို ရွာမွရွား က်န္းမာႀကံ႕ခိုင္တဲ့ Body မ်ိဳးပါ။

# Izabel Goulart – @izabelgoulart

 

 

View this post on Instagram

 

Keepin’ it Real⚡️ #paris #homesweethome #currentmood

A post shared by Izabel Goulart (@izabelgoulart) on

Izabel Goulart ကလည္း ဘရာဇီိးေမာ္ဒယ္တစ္ေယာက္ပါ။Victoria’s Secret Angels အျဖစ္ နဲ႔ (၂၀၀၅) ကေန (၂၀၀၈) အထိ လုပ္ခဲ့တဲ့ သူပါ။Sports နဲ႔ ပတ္သက္တဲ့ မဂၢဇင္္းမ်က္ႏွာဖံုးေတြနဲ႔ ေၾကာ္ျငာေတြ မွာ အၿမဲ ေတြ႕ ေန၊ျမင္ ေနရ သူေလးပါ။

#Jen Selter – @jenselter

(

)

Jen Selter ကေတာ့  အေမရိကန္ အင္တာနက္ဆယ္လီတစ္ေယာက္ ျဖစ္သလို fitness model တစ္ေယာက္ အျဖစ္ ပါရပ္တည္ေနသူပါ။ငယ္ငယ္ေလးတည္းက မီဒီယာေတြရဲ႕ အထုးအာရံုစိုက္မႈကို ရခဲ့တာပါ။IG ကေန မွ အရမ္း ကို ေအာင္ျမင္လာခဲ့သူပါ။Follower ေတြ အမ်ားႀကီး ကို ပိုင္ဆိုင္ထားသူပါ။

READ
မၾကာခဏ အေအးမိဖ်ားနာတတ္သူမ်ား သိထားသင့္္သည့္ အခ်က္မ်ား

#Sommer Ray – @sommerray

(

 

View this post on Instagram

 

wuuuurkin’ #tb to one of my fav shoots

A post shared by Sommer Ray (@sommerray) on

)

Sommer Ray ကေတာ့ အသက္ (၂၂)ႏွစ္အရြယ္ ေမာ္ဒယ္မေလးပါ။Follower (21.1)သန္းေတာင္မွ ပိုင္ ဆိုင္ ထား သူပါ။

#Anllela Sagra – @anllela_sagra

(

 

View this post on Instagram

 

YOUUUU!!!! @tfit360 My forever love ♥️ ( TAG YOUR SOULMATE!!! )

A post shared by ANLLELA SAGRA (@anllela_sagra) on

)

Anllela Sagra ကေတာ့ ကိုလံဘီယန္ fitness model ၊ bodybuilder တစ္ေယာက္ပါ။အစပို္င္း တုန္း ကေတာ့ ဖက္ရွင္ ဒီဇိုင္းနဲ႔ ေမာ္ဒယ္ အလုပ္ကို လုပ္ခဲ့ပါတယ္။အဲ့ဒီတုန္းက သူမရဲ႕ Body က ပိိန္ပိန္ေသးေသးေလးပါ။ေနာက္ ပိုင္း က်မွ Fitness ပိုင္းကို လိုက္စားၿပီး အခုလုိ ေတာင့္တင္းတဲ့ Body မ်ိဳးကို ရလာခဲ့တာပါ။(၂၀၁၇)တုန္းက သူမရဲ႕ ၀င္ေငြ ဟာ $800,000 အထိ ရွိခဲ့ပါတယ္။

#Kayla Itsines – @kayla_Itsines

(

)

Kayla Itsines ကေတာ့  South Australian personal trainer၊စာေရးဆရာမ နဲ႔ စြန္႔ဦးတီထြင္သူ တစ္ေယာက္ အျဖစ္ ရပ္တည္ေနသူပါ။Time Magazine  က သူမကို အင္တာနက္မွာ အလႊမ္းမိုးႏိုင္ဆံုး ပုဂၢိဳလ္ စာရင္းမွာ (၂၀၁၆) မတ္ တုန္းက ေဖာ္ျပတာကို ခံခဲ့ရဖူးပါတယ္။

READ
အနမ္းေၾကာင့္ ျဖစ္ေပၚႏိုင္တဲ့ က်န္းမာေရးျပႆနာ(၄)မ်ိဳး

#Michelle Lewin – @michelle_lewin

(

 

View this post on Instagram

 

She’s sooo Electra Bikini top: @m.elle.store Jeans: @m.elle.store Photo: @surraca

A post shared by Michelle Lewin (@michelle_lewin) on

)

Michelle Lewin ကေတာ့ ဗင္နီဇြဲလားေမာ္ဒယ္တစ္ေယာက္ပါ။1986 မွာ ေမြးဖြားခဲ့သူပါ။သူမဟာ အရင္တုန္းက ayboy cover model တစ္ေယာက္ျဖစ္ခဲ့ဖူးပါတယ္။Catwalk မွာ လုပ္ရင္းနဲ႔ သူမရဲ႕ ေမာ္ဒယ္ အလုပ္ေတြကို စတင္ ခဲ့တဲ့ သူပါ။ေနာက္ပိုင္းမွာေတာ့ သူငယ္ခ်င္းတစ္ေယာက္ရဲ႕ အႀကံျပဳစကားကို နားေထာင္ ရင္းနဲ႔ ဘီကီ နီ ေမာ္ဒယ္ လိုင္းကို ေျပာင္းခဲ့တာပါ။

# Julia Gilas – @juliagilas

(

 

View this post on Instagram

 

You can have anything you want in life if you dress for it. #whiteoutfit #redlipstick #dressup

A post shared by FᏆᎢ ᏆᏚ Ꭺ ᏞᏆFᎬ ᏚᎢYᏞᎬ (@juliagilas) on

)

Julia Gilas  ကေတာ ယူကရိန္းမွာ ေမြးတဲ့ personal trainer ၊fitness model တစ္ေယာက္ပါ။သူမအသက္ (၂၄)မွာေတာ့ အေမရိကန္ကို ေျပာင္းလာခဲ့တာပါ။IG မွာေတာ့ Fitness ပိုင္းနဲ႔ ပတ္သက္တဲ့ ဗီဒီယိုိဖိုင္ေတြ အမ်ားႀကီး ရွယ္ထားတာကိုေတြ႔ရမွာပါ။

#Ana Cheri – @anacheri

(

 

View this post on Instagram

 

On a Mexican holiday outfit by @fashionnova Tag someone who might like this Fashion Nova Fit

A post shared by AnaCherí (@anacheri) on

Ana Cheri  ကေတာ့ အသက္ (၃၃)ႏွစ္ရွိေနတဲ့ အေမရိကန္ ေမာ္ဒယ္တစ္ေယာက္ပါ။(၂၀၁၅) ေအာက္တုိဘာမွာ Playboy’s Playmate  အျဖစ္ ေရြးခ်ယ္ခံခဲဲ့ရပါတယ္။ဒါ့အျပင္ သူမဟာ “New Queen of Instagram.” ဆုိၿပီး သတ္မွတ္ခံထားရသူပါ။

#Shwemom(ref;wiki)

SHARE